Moduł CDN OPT!MA Oddział

CDN OPT!MA to podsystem służący do prowadzenia sprzedaży i rozliczeń z kontrahentami przeznaczony zarówno dla obsługi oddziałów i sklepów, jak i dla akwizytorów oraz przedstawicieli handlowych. Unikalną wartość tego modułu stanowi interfejs sprzedaży detalicznej. Dzięki temu system doskonale sprawdza się w rozproszonych punktach sprzedaży.


CDN OPT!MA w oparciu o odpowiednie zasoby takie jak towary, kontrahenci, płatności czy stany magazynowe, importowane z systemu CDN XL, pozwala na prowadzenie sprzedaży, realizowanie płatności czy rejestrowanie nowych kontrahentów. Operator dysponujący systemem ma możliwość wystawiania dokumentów handlowych takich jak np. faktury sprzedaży, zakupu, wprowadzanie faktur kosztowych itp. Wystawiając dokument handlowiec ustala warunki sprzedaży określając termin i formę płatności oraz sposób dostawy. Każdy towar może być sprzedawany z zastosowaniem jednej z dostępnych w systemie cen, które mogą być wyrażone również w walutach obcych. Po zarejestrowaniu dokumentów użytkownik systemu może przystąpić do ich rozliczenia, ma również możliwość przyjmowania zaliczek od kontrahentów.System CDN OPT!MA współpracuje zarówno z drukarkami fiskalnymi jak i dowolnymi drukarkami lokalnymi. Tak, więc użytkownik może drukować dokumenty handlowe oraz zapisy kasowe. Oprócz standardowych funkcji handlowych, CDN OPT!MA pozwala na prowadzenie rozbudowanych analiz związanych z działalnością oddziału.


Informacje zarejestrowane przez operatora w systemie CDN OPT!MA są synchronizowane z danymi w bazie centralnej systemu CDN XL. Przeprowadzana synchronizacja jest dwukierunkowa. Oznacza to, iż następuje przeniesienie danych zarówno z CDN OPT!MA do CDN XL (np. wystawione faktury, nowi kontrahenci), jak i w kierunku odwrotnym (np. nowe towary, rozliczenia płatności). Synchronizacja odbywa się poprzez plik wymiany danych. Transmisję danych można więc przeprowadzić z wykorzystaniem poczty elektronicznej (e-mail), lub jakiegokolwiek nośnika danych (dysk, CD, przenośne karty pamięci itp.). Wymiana danych pomiędzy systemami jest różnicowa. Oznacza to, iż transmitowane są tylko te dane, które się zmieniły od czasu ostatniej synchronizacji.

Do góry

Strona glówna Oprogramowanie Produkty Sprzet Serwis Biuro podatkowo-ksiegowe Kontakt Mapa Strony