Moduł Faktury

CDN OPT!MA Faktury umożliwia łatwe wystawianie dokumentów sprzedaży (faktury można wystawiać w cenach "od netto" lub "od brutto") i zapewnia pełną integrację z dokonywanymi płatnościami. Możliwe jest prowadzenie kartotek towarów/usług, ustalanie 4 cen sprzedaży oraz szczegółowych warunków handlowych dla Kontrahenta.

Moduł umożliwia definiowanie wyglądu faktury, dotyczy to układu kolumn jak i nagłówka faktury, gdzie można umieścić logotyp firmy. Użytkownicy CDN OPT!MA mogą określić dowolny system numeracji faktur.


Program pozwala na wystawianie dokumentów również w walutach obcych, a na dokumencie sprzedaży można określić walutę, rodzaj kursu i aktualny przelicznik. Program jest dostosowany do nowych przepisów dotyczących wymiany handlowej z kontrahentami z Unii Europejskiej umożliwiając m. in. rejestrowanie wewnątrzwspólnotowych transakcji nabycia oraz dostawy, a także transakcji trójstronnych (pośrednictwa sprzedaży). Od 1 maja 2004 obowiązuje również nowa deklaracja INTRASTAT rejestrująca przemieszczanie się towarów w ramach Unii Europejskiej. W programie CDN OPT!MA można przygotować uproszczoną deklarację, zapisać ją w postaci elektronicznej i przesłać do właściwej Izby Celnej.


Specjalną ofertę stanowi dodatkowa aplikacja CDN OPT!MA Ofertowanie, która usprawnia przygotowanie oferty handlowej, w oparciu o aktualne dane pobierane bezpośrednio z systemu. Dodatkowo pozwala ona na indywidualizowanie dokumentów, dzięki opcjom zarządzania fragmentami opisowymi. Zapisywanie oraz przekształcanie przygotowanych ofert jako Faktury pro-forma w programie CDN OPT!MA pozwala na zautomatyzowanie ciągu logistycznego w firmie bez ryzyka popełniania błędów.


Dostępna opcja "łatwa sprzedaż" pozwala na znaczne skrócenie całego procesu wystawiania dokumentów sprzedaży, który ogranicza się do 3 kroków: zaznaczenie towarów i określenie ilości, wybór dokumentu (faktura, paragon), wybór kontrahenta na dokumencie.


Moduł Faktury współpracuje z kasami fiskalnymi (Novitus), drukarkami fiskalnymi, drukarkami etykiet, drukarkami kodów kreskowych oraz czytnikami kodów kreskowych.


Dołączane do CDN OPT!MA oprogramowanie ECOD Connector pozwala na elektroniczną wymianę dokumentów z partnerami handlowymi, m. in. z sieciami handlowymi. Eksport faktur, jak i korekt do faktur, realizowany jest w standardzie EDI (Electronic Data Interchange).Okno sprzedaży dedykowanej

Ponadto CDN OPT!MA Faktury to:

  • Ewidencjonowanie towarów i usług,
  • Rejestrowanie faktur sprzedaży i zakupu,
  • Obsługa kodów kreskowych,
  • Kontrola stanów towarów,
  • Definiowalny wygląd faktury,
  • Zapisy do bufora (bufor stanowi wstępne ujęcie zapisów bez konieczności dokonywania korekt),
  • Automatyczne zapisy do modułu Kasa/Bank,
  • Pełna integracja z pozostałymi modułami,
  • Możliwość wydruku przy zatwierdzaniu faktur wraz ze skojarzonymi dokumentami kasowymi i magazynowymi.

Faktura sprzedaży

Do góry

Strona główna Oprogramowanie Produkty Sprzęt Serwis Biuro podatkowo-księgowe Kontakt Mapa Strony